Aktuálně.cz - kompletní zpravodajství, zprávy z domova i ze světa
Aktualizace: 19 min 56 sek zpět

Hrdlička po triumfu Plíškové řádil, fanoušci Sereny si stěžují na rozhodčí

1 hodina 2 min zpět

Podívejte se na výběr těch nejzajímavějších reakcí, které následovaly po vítězství Karolíny Plíškové nad Serenou Williamsovou.

Kategorie: Sport

Westbrook s Georgem dotáhli v NBA Oklahomu k výhře nad Portlandem

1 hodina 34 min zpět

Oklahomu za třetí výhrou v řadě táhly obvyklé opory. Paul George nastřílel 36 bodů, Russell Westbrook zaznamenal už čtrnáctý triple double v sezoně a 118. v kariéře za 29 bodů, 14 asistencí a deset doskoků. Za Portland dal Damian Lillard 34 bodů a C.J. McCollum 31 bodů.

Portland za stavu 108:113 neproměnil dva tříbodové pokusy. Poté naopak dal šest bodů za sebou George a zápas definitivně rozhodl.

Sacramento drželo zápas s Torontem vyrovnaný do třetí čtvrtiny. V ní za stavu 73:73 zaznamenali Raptors šňůru 10:0, ve které dal polovinu bodů Pascal Siakam, a dvouciferný náskok už si vzít nenechali.

Siakam dal nakonec 18 bodů, ještě o bod více měli Fred VanFleet a Kyle Lowry. Za Sacramento, kterému chyběl klíčový rozehrávač De'Aroon Fox, měl 22 bodů a 11 doskoků nováček Marvin Bagley. Pro Toronto to byla desátá domácí výhra v řadě, klubový rekord je 12 vítězství.

Dallas ještě zabojoval o play off, ale po výhře 106:98 nad osmým týmem Západní konference Los Angeles Clippers na něj stále ztrácí ještě čtyři vítězství. Také Minnesota bojuje. Po výhře 118:91 nad posledním Phoenixem je za příčkami pro play off pozadu o dvě vítězství.

Výsledky NBA:

Dallas - LA Clippers 106:98, Oklahoma City - Portland 123:114, Phoenix - Minnesota 91:118, Toronto - Sacramento 120:105.

Podvrknutí při mečbolu nastartovalo úchvatný obrat. Tak Plíšková přešla přes Serenu

2 hodiny 11 min zpět

Podívejte se na fotografie ze čtvrtfinálového utkání Australian Open mezi Karolínou Plíškovou a Serenou Williamsovou.

Hertl dal po týdnu opět hattrick, o výhře rozhodl v prodloužení

2 hodiny 45 min zpět

Hertl nasázel hattrick v NHL potřetí v kariéře a navázal na týden starý zápas, ve kterém se trefil třikrát do sítě Pittsburghu. Český útočník dal v této sezoně už 22 branek a vyrovnal si své gólové maximum z minulého ročníku.

Podívejte se na hattrick Tomáše Hertla do sítě Washingtonu

Výsledky NHL:

Washington - San Jose 6:7 v prodl., Ottawa - Arizona 2:3, Edmonton - Detroit 2:3, Calgary - Carolina 3:2 v prodl., Chicago - NY Islanders 3:2 po sam. nájezdech.

Přinese tajná schůze hokejových generálů vytoužený zvrat? Systém nefunguje, ví Antoš

2 hodiny 47 min zpět

Hokejové fórum svolal prezident Českého hokeje Tomáš Král do Prahy na minulý čtvrtek a pozval více než stovku hostů. Hlavním důvodem konání konference bylo po nedávném MS juniorů ještě zvýrazněné zjištění, že mezera mezi českým hokejem a světovou špičkou je stále větší. Že hrozivě dlouhé čekání na úspěch není náhodné.

Nejvýznamnější osobnosti českého hokeje se sešly za zavřenými dveřmi, bez účasti médií. "Jsem rád, že se dalo tolik lidí dohromady. To se podle mě ještě nikdy nestalo," oceňuje snahu hokejového svazu Milan Antoš, trenér dorostenců pražské Slavie a jeden z účastníků fóra.

"Svaz se snažil zviditelnit svou snahu o určité změny a apeloval na větší podporu klubů. Působilo to na mě tak, že se svaz s kluby na něčem dohodne, ale ony si z toho vezmou jen to, co samy potřebují," popisuje Antoš ze svého pohledu nejdůležitější výstup čtvrtečního setkání.

Prezident Král před nedávnem vyjádřil nespokojenost s uzavřením druhé nejvyšší Chance ligy, které nepřineslo větší nasazování mladých hráčů bez rizika sestupu, jak svaz předpokládal. Junioři nedostávají příliš šancí ani v extralize, zato v přebujelé elitní juniorské soutěži se zuby nehty drží 24 mužstev. Není divu, že ztratila kvalitu a lesk.

Jeden z návrhů, které by měly z Hokejového fóra vzejít, se nejspíš bude týkat zúžení juniorské ligy a úpravy soutěží také v dalších mládežnických kategoriích. "Je to hrozně zmatečné. Došlo ke zrušení juniorské soutěže do 20 let a vznikla kategorie U19. Přitom celosvětově existuje U20, měli bychom to podle mě kopírovat," vysvětluje Antoš.

"Zúžení je jasné a nutné už několik let," pokračuje bývalý útočník a nyní expert České televize. "Pokud se systém nezmění a počty nesníží, aby se zvýšila konkurence mezi hráči i trenéry, nikam se neposuneme," říká majitel a trenér Komety Zábranský pro web brněnského klubu.

Zrušení odstupného u dospělých a více akademií

Nasazování juniorů v dospělých soutěžích komplikuje také tabulkové odstupné, již dlouho kritizované české specifikum. "Junioři jsou kvůli tomu v obrovské nevýhodě. Extraligové a prvoligové kluby si raději přivedou Slováky nebo jiné zahraniční hráče, kteří jsou levnější než mladý český hráč, za něhož by platily odstupné," podotýká Antoš.

Další návrh na změnu, který vedení svazu zřejmě připraví, by měl tedy řešit zrušení tabulkového odstupného v dospělých soutěžích, kde tato právní úprava zjevně postrádá smysl. "Je to začarovaný kruh. Zrušení tabulkového odstupného by mělo juniorům pomoct," dodává Antoš.

Jednoznačnou podporu dostal podle Krále projekt akademií hokejistů do 20 let, který by se měl po Litoměřicích, kde funguje již druhou sezonu, přesunout také na Moravu. Tam by se měl patronem programu, který v Chance lize obehrává mladé reprezentanty, stát právě Zábranský.

"Není možné posílat hráče z Moravy na vybraná utkání do Litoměřic. To by pak nejvíce času strávili na dálnici. Vytipujeme na Moravě dvě nebo tři města, která mají odpovídající zázemí, stadion a všeobecně vyhovující podmínky k vytvoření špičkového prostředí pro mladé reprezentanty," naznačuje brněnský boss svou představu.

Podle Antoše by se mělo do této iniciativy zapojit co nejvíce klubů z první ligy, která by se tak zkvalitnila, a navíc by pomohla rozvoji juniorů. "Není to špatná myšlenka, ale kluby si zaslouží vědět, kolik to všechno stojí. Dobré tréninkové podmínky, strava a ubytování nejsou zadarmo. Je to těžko realizovatelné na mnoha místech," uvědomuje si.

Navíc upozorňuje na nutnost vzdělání. "Chápu, že ta akademie je hlavně o hokeji, ale člověk nekončí jen hokejem. Je otázka, jak tam kluci zvládají dodělávat střední školu. Abychom si nevyčítali, že jsme tam drželi kluky, kteří pak třeba skončí se základním vzděláním," domýšlí Antoš.

Český hokej dusí také přehnané ambice rodičů

Svaz prezentoval na fóru údaje o projektech, ekonomických i sportovních výsledcích a ukázal také obrovská čísla přestupů a hostování mezi kluby v žákovských kategoriích. 1 500 přestupů a hostování při počtu 14 tisíc žáků, například ve Švédsku jen 38 přesunů na 42 tisíc žáků.

"Spíše přestupují rodiče než děti. Souvisí to s ambicemi rodičů, kteří jsou v oddílech nespokojení a dávají to najevo přestupy. Musí přijít na to, že hokej je fajn hra. Že z jejich dítěte nemusí být nový Jágr nebo Ručinský, ale také kvalitní člověk, který ví, kam se má zařadit, a k tomu má bezvadnou sportovní aktivitu," nabádá Antoš.

Mládežnický kouč Slavie dlouhodobě chválí finanční zabezpečení svazu, který pumpuje i díky výnosům z domácího MS 2015 do mládežnického hokeje spoustu peněz. Pořádá akce pro děti, daří se mu navyšovat počty trenérů i celkově rozšiřovat hokejovou základnu. Jen výsledky chybí.

"Je to jako dělat reklamu pekárně, která je sice super, ale nepeče se v ní chleba," přirovnává Antoš. "Lidé na svazu dělají svou práci, ale není za nimi sportovní úspěch. Bez sportovní části to bohužel nemá smysl, i pro ně to musí být velké zklamání," doplňuje.

V dospělé kategorii čeká český hokej na medaili z velké akce sedmým rokem. V tomto časovém horizontu byli lepší i Švýcaři a Němci. Co se týče mládeže, stříbro z MS osmnáctek přivezli před pěti lety svěřenci Jakuba Petra, ale nyní se jejich úspěch zdá být jen výkřikem do tmy.

Hokejový svaz, od loňského roku správně Český hokej, projedná návrhy na změny s odbornými komisemi a rozešle je k vyjádření klubům. Fórum mělo probudit i v klubových delegátech snahu o společné pozvednutí českého hokeje. Na konkrétní činy si ještě musíme počkat.

Dvě Češky v semifinále! Plíšková utekla z beznadějné situace a vyřadila Williamsovou

3 hodiny 50 min zpět

Česká tenistka prohrávala v rozhodující sadě už 1:5 a zápas vypadal být hotovou záležitostí. Poté ale americká favoritka při jedné z výměn podklouzla a zvrtla si kotník. Ačkoli nepotřebovala žádné ošetření, od té chvíle se obraz hry diametrálně změnil. Přesto si Williamsová ještě stihla vypracovat hned čtyři mečboly, všechny ale Plíšková odvrátila a ucítila šanci.

Znovu se vrátila k agresivnímu tenisu, který jí přinesl zisk první sady i brejk ve druhém dějství a získala šest gemů v řadě. Češka ve dvanácté hře dechberoucího třetího setu proměnila svůj třetí mečbol a skryla tvář do dlaní.

"Nemůžu tomu uvěřit. Už jsem byla skoro v šatně a smutná, místo toho tu teď stojím a raduji se z výhry. Bylo to strašně těžké, Serena hrála výborně a nedávala mi moc šancí. Ale pořád jsem věřila, že třeba nějaká přijde," prohlásila Plíšková na dvorci po utkání.

Aktualizujeme

Nevrážej ruce do ledu, vštípil si Jansrud. Při tréninku v Kitzbühelu si zlomil prsty

Út, 22/01/2019 - 22:38

Třiatřicetiletý pětinásobný olympijský medailista se zranil, když se snažil zastavit pád na zmrzlé trati na proslulé sjezdovce Streif. "Die Streif 1 - 0 Jansrud. Poznámka pro mne: pokud ztratíš rovnováhu, nepomáhej si tím, že vrazíš rukou do ledu," napsal na sociálních sítích.

Při úvodním oficiálním tréninku na sobotní sjezd Světového poháru, který v roce 2015 vyhrál, si zlomil dvě kosti a dnes se podrobil operaci.

Gól Erata ve třech proti šesti nebo Pechova smůla. Brněnská Kometa vyplenila Spartu

Út, 22/01/2019 - 22:24

Utkání Sparty proti Kometě bylo dlouho vyrovnané, ale na přelomu druhé a třetí třetiny rozhodly dvě smolné Lukáše Pecha a později kuriózní gól Brna.

Polák pomohl Vladivostoku k překvapivé výhře proti Omsku, Kovář vychytal čisté konto

Út, 22/01/2019 - 21:58

Třiatřicetiletý útočník převzal ve 4. minutě puk ve vlastním obranném pásmu a sólo podél levého hrazení zakončil gólovou střelou z ostrého úhlu.

Vladivostok je jedním z nejhorších týmů KHL s pouze teoretickou šancí na play off. Omsk, jenž nasbíral o téměř 40 bodů víc, má společně s dalšími čtyřmi kluby z Východu jistou účast v bojích o Gagarinův pohár.

Jakub Kovář udržel posedmé v ročníku čisté konto a Jekatěrinburg doma zvítězil 3:0 nad Čeljabinskem. Nejlepší tým Východní konference se revanšoval za předchozí porážku stejným poměrem s lídrem celé soutěže CSKA Moskva. Český brankář zneškodnil 22 střel hostujícího mužstva, na všech třech gólech se podílel útočník Nigel Dawes.

Po 287 minutách skončila neprůstřelnost brankářů CSKA Larse Johanssona a Ilji Sorokina. Moskevský klub vyhrál čtyři předchozí zápasy s celkovým skóre 15:0, ale stejně jako před dvěma týdny ho zaskočil Lokomotiv Jaroslavl. Ten otevřel skóre sekundu před koncem úvodní třetiny a nakonec nad CSKA doma vyhrál 2:1.

Kontinentální hokejová liga:

Chabarovsk - Novosibirsk 2:4 (za domácí Jordán 0+1), Vladivostok - Omsk 4:1 (za domácí Polák 1+0), Kunlun Red Star - Ufa 2:3 po sam. nájezdech, Jekatěrinburg - Čeljabinsk 3:0 (čisté konto Kovář), Magnitogorsk - Barys Astana 1:3, Jaroslavl - CSKA Moskva 2:1, Petrohrad - Dinamo Minsk 5:1, Dinamo Riga - Slovan Bratislava 3:2 (za hosty Klok 0+1).

Kometa vyhrála v Praze, Liberec v souboji o čelo přehrál Třinec. Tři body má i Plzeň

Út, 22/01/2019 - 21:12

Hokejisté Brna vyhráli na ledě Sparty 4:1, ukončili sérii tří porážek a upevnili si šesté místo v tabulce. Dvěma góly se na výhře Komety podílel Martin Dočekal, tři body za gól a nahrávku si připsal bek Jan Štencel.

Úvod zápasu se lépe vydařil hostům. Po chybné rozehrávce Sparty a Štenclově přihrávce zpoza branky otevřel skóre v šesté minutě Dočekal.

Pražané se v domácím prostředí v sezoně trápí a první třetině to názorně předvedli. Po individuálních chybách a ztrátách musel gólman Machovský řešit hned několik nepříjemných situací. Do jediné šance se Sparta dostala při Malletově vyloučení, zakončení však překombinovala.

Ve druhé třetině domácí zlepšili hru v útočném pásmu a byli výrazně střelecky aktivnější než soupeř. Rouskovu šanci ale zastavil Vejmelka, který si poté poradil i s akcí Vrány, jenž zakončoval po objetí branky.

Vyrovnat se Spartě podařilo ve 34. minutě, kdy Vejmelku prostřelil po rychlém protiútoku Pech. Z vydřeného vyrovnání se však domácí radovali jen tři minuty, než Machovského podruhé překonal pohotově dorážející Dočekal.

Již o 43 sekund později mohl Pech opět srovnat skóre, trestné střílení nařízené za sevření puku rukou v podání obránce Bartejse v brankovišti Komety ale neproměnil.

Pech hrál důležitou roli i na začátku třetí části, kdy byl vyloučen a úřadující mistr první celou přesilovou hru v zápase využil: Machovského prostřelil od modré čáry Štencel a připsal si třetí bod v zápase.

Sparta mohla duel zdramatizoval v 47 vteřin dlouhé přesilovce pět na tři, kouč Krupp si před jejím začátkem vzal oddechový čas a následně ještě odvolal brankáře. Místo snížení však Kometa zásluhou Erata přidala čtvrtý gól. Sparta tak poprvé v sezoně s Brnem prohrála, doma si připsala už desátou porážku. Horší bilanci mají jen Pardubice a Chomutov.

Velká stíhací jízda Ocelářů přišla vniveč

Hokejisté Liberce porazili vedoucí Třinec 4:3. Bílí Tygři tak dokázali navázat na vítězství z Brna a bodově se dotáhli na dnešního soupeře. Třinec prohrál podruhé za sebou, díky lepšímu skóre se však udržel v čele tabulky. Domácí v utkání vedli po dvou třetinách již 3:0, Oceláři však dokázali třemi slepenými góly vyrovnat. O liberecké radosti ale rozhodl v 59. minutě gólem v přesilovce Libor Hudáček. Dva góly vítězů dal Tomáš Filippi.

Duel dvou nejlepších týmů soutěže začal velmi opatrně. První větší příležitost měli hosté, Růžičkovu střelu bez přípravy ale Will vyrazil. Liberec zahrozil Ordošem, také Hrubec byl na místě. V polovině první třetiny se až před Willa proháčkoval Michal Kovařčík, s bekhendovým blafákem však neuspěl.

První přesilovku si zahráli v 11. minutě Bílí Tygři, k ohrožení Hrubcovy branky se ale nedostali. Příliš mrzet je to nemuselo. Krátce po skončení početní výhody otevřel skóre jemnou tečí Hanouskovy střely Kvapil. Druhý gól domácích mohla přidat dvojice Ordoš, Krenželok, proti byl však Hrubec se svým betonem.

Po 40 vteřinách druhé části už se mohli Severočeši znovu radovat. Filippi rychle obkroužil Hrubcovu branku a chytře zasunul kotouč až za čáru. Ve 27. minutě pak putovali současně na trestnou lavici Dravecký a Cienciala. Liberec měl k dispozici dlouhou přesilovku pět na tři, kterou využil. Po nezištné příhře Birnera pálil do odkryté branky Filippi - 3:0.

Trenér Ocelářů Varaďa se poté snažil dát mužstvu nový impulz, a tak sáhl ke změně brankáře. Místo Hrubce putoval do třinecké branky Daneček. Ten se hned uvedl parádním zákrokem proti gólové šanci Ordoše. Poté se do úniku dostal rychlík Zachar, jeho zakončení ale těsně minulo tři tyče. Až poté zahrozil i Třinec. V početní výhodě nejprve protáhl Willa Bukarts, liberecký brankář si následně poradil s pokusem Růžičky. V závěru dostali Oceláři možnost další přesilové hry, kterou ještě znásobili odvoláním brankáře. Ani tento tah však Slezanům ke kontaktnímu gólu nepomohl.

Zpět do hry je tak dostal až ve 46. minutě v další přesilové hře Bukarts, který dokázal se štěstím protlačit kotouč až za Willova záda. Vstřelený gól hosty nakopl a po další trefě Hrni prohrávali již pouze 2:3. Výbornou pasáž hry ze strany hostů pak korunoval vyrovnávací brankou v početní výhodě Růžička.

Oceláři mohli jít dokonce do vedení, Ondřeji Kovařčíkovi ale sebral téměř jistý gól skvělým zákrokem Will. Na druhé straně se dostal do brejku Zachar a po faulu Hrni bylo nařízeno trestné střílení. Proti Hrubcovi, který na trestné střílení opět nahradil Danečka, se rozjel Filippi, jeho střela ale orazítkovala pouze pravou tyč.

Na druhé straně najížděl na Willa osamocený Adamský, liberecký brankář svůj tým podržel. Tři minuty před koncem třetí části fauloval Krajíček a Liberečtí nabídnutou možnost využili. V čase 58:07 rozhodl o plném bodovém zisku pro Bílé Tygry Hudáček, na další vyrovnání už hosté nedosáhli.

Plzeň v zápase s Piráty dvakrát dotahovala

Hokejisté Plzně porazili Chomutov 3:2 a připsali si čtvrtou výhru za sebou. Piráti sice v zápase dvakrát vedli, ale domácí dokázali zásluhou dvou branek nejlepšího střelce Vojtěcha Němce vyrovnat a v úvodu třetí třetiny rozhodl o výhře Indiánů gólem z přesilovky Petr Kodýtek. Severočeši nenavázali na čtyři venkovní výhry za sebou a prohráli již osmý z posledních deseti zápasů proti Plzni.

Domácí vstoupili do utkání lehkovážně a bojovnější hráči Chomutova úspěšně narušovali jejich rozehrávku. Navíc ve třetí minutě zahrozil únikem po pravé straně plzeňský odchovanec Stránský, který táhlou střelou trefil levou tyč. V šesté minutě našel Vantuch dlouhou přihrávkou Dudu a ten rychlou střelou z levého kruhu překvapil gólmana Frodla.

Indiáni se neprobrali ani během přesilovek. V 11. minutě nezužitkovali dokonce 37 vteřin dlouhou dvojnásobnou početní výhodu. Až po jejím skončení poprvé vážněji prověřil Peterse dorážející Indrák. Poté znovu převzali iniciativu pohyblivější hosté, krátce před první sirénou jen s obtížemi zastavil Frodl na brankové čáře Sklenářův pokus.

Do prostřední části vstoupili domácí o poznání aktivněji a již po 80 vteřinách dokázal Němec opakovanou střelou vyrovnat na 1:1. Za chvíli našel Indrák ideálně před odkrytou brankou Preisingera, jehož střelu dokázal pohotově vyrazit Peters. V 26. minutě však plzeňští hráči v útočném pásmu propadli a po rychlém přečíslení skóroval přesnou střelou zápěstím z mezikruží Svoboda.

Poté znovu ovládli hru probuzení domácí. Jejich dlouhému náporu po polovině utkání Piráti neodolali a Němec tečovanou střelou o chomutovského kapitána Tomicu srovnal na 2:2. Indiáni další střelecké příležitosti nevyužili a po Kvasničkově vyloučení naopak museli ubránit čtyřminutovou přesilovou hru soupeře.

Na začátku závěrečné dvacetiminutovky po technickém přestupku při střídání Pirátů nejprve Kodýtek ještě mířil jen do levé tyčky, ale vzápětí už po přesné křížné přihrávce Jana Kováře drobný útočník dostal svůj tým během přesilovky poprvé v zápase do vedení 3:2.

Po Kovářově další chytré přihrávce Kaňák z prostoru mezi kruhy neprostřelil vyjetého Peterse a naopak na druhé straně pohotově vyrazil táhlý pokus Stránského z otočky Frodl. Další gólovou šanci si již hosté nevypracovali, domácí je aktivní hrou pustili jen ke krátké neúspěšné závěrečné power play.

Předehrávka 38. kola hokejové extraligy:

HC Sparta Praha - HC Kometa Brno 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 34. Pech (Rousek) - 6. Dočekal (Štencel), 38. Dočekal (L. Čermák, Štencel), 44. Štencel (M. Erat, Plekanec), 47. M. Erat. Rozhodčí: Pražák, Hradil - D. Jelínek, Brejcha. Vyloučení: 2:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 13.413.

Sestavy:

Sparta: Machovský - Blain, Kalina, Delisle, Piskáček, Košťálek, Tomáš Dvořák, De la Rose - Forman, Klimek, Buchtele - A. Kudrna, P. Vrána, Kevin Klíma - Rousek, Pech, Jarůšek - M. Beran, Sill, Smejkal. Trenéři: Krupp a J. Nedvěd.

Brno: Vejmelka - O. Němec, Baranka, Štencel, Gulaši, Bartejs, Barinka, D. Mikyska - Mueller, P. Holík, Zaťovič - M. Erat, Plekanec, Plášek - Mallet, J. Hruška, Orsava - Köhler, L. Čermák, Dočekal. Trenéři: L. Zábranský, Pokorný, Oslizlo a Horáček.

Dohrávka 30. kola hokejové extraligy:

Bílí Tygři Liberec - HC Oceláři Třinec 4:3 (1:0, 2:0, 1:3)

Branky a nahrávky: 14. M. Kvapil (Hanousek, Ševc), 21. Filippi (Šmíd), 29. Filippi (Birner, L. Hudáček), 59. L. Hudáček (P. Jelínek, L. Krenželok) - 46. Roberts Bukarts (Polanský, Roth), 47. Hrňa (M. Kovařčík), 49. Martin Růžička (Hrňa, Krajíček). Rozhodčí: Pešina, R. Svoboda - Pešek, Ganger. Vyloučení: 6:5, navíc Cienciala (Třinec) 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 6146.

Sestavy:

Liberec: Will - Stříteský, Derner, Hanousek, Šmíd, Doherty, Ševc - Lenc, L. Hudáček, Birner - Valský, Filippi, M. Kvapil - Ordoš, P. Jelínek, L. Krenželok - M. Zachar, Redenbach, J. Vlach. Trenéři: Pešán a P. Augusta.

Třinec: Hrubec (29. Daneček, na TS v čase 49:24 Hrubec) - Krajíček, M. Doudera, D. Musil, Roth, Galvinš, Matyáš - Hrňa, Marcinko, Roberts Bukarts - Martin Růžička, Cienciala, Dravecký - Svačina, Polanský, Adamský - O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski. Trenéři: Varaďa, M. Zadina a Raszka.

Dohrávka 18. kola hokejové extraligy:

HC Škoda Plzeň - Piráti Chomutov 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 22. V. Němec (Kodýtek), 32. V. Němec (Kvasnička), 42. Kodýtek (Jan Kovář, Gulaš) - 7. Duda (Vantuch), 26. T. Svoboda (V. Růžička ml., Buchtela). Rozhodčí: Jeřábek, Kika - Lučan, Špringl. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 4554.

Sestavy:

Plzeň: D. Frodl - Čerešňák, Pulpán, N. Jones, Allen, Kaňák, Vráblík, Kvasnička - Gulaš, Jan Kovář, Pour - Eberle, Kodýtek, P. Straka - Kratěna, Kracík, V. Němec - Indrák, Preisinger, Kantner. Trenéři: Čihák, Jiří Hanzlík a Pejchar.

Chomutov: Peters - Knot, Trefný, L. Kovář, Valach, Jank, Buchtela, Dietz - Duda, Vantuch, Tomica - T. Svoboda, V. Růžička ml., Marjamäki - J. Stránský, J. Sklenář, Raška - J. Havel, Huml, Koblasa. Trenéři: V. Růžička st., Martínek a J. Šťastný.