Aktuálně.cz - kompletní zpravodajství, zprávy z domova i ze světa
Aktualizace: 11 min 9 sek zpět

Rittich vychytal Calgary výhru, Chytil skóroval potřetí v řadě

27 min 29 sek zpět

New York - Gólman David Rittich zastavil v sobotním utkání NHL 24 střel, dovedl Calgary k výhře 4:2 nad Edmontonem a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Filip Chytil vstřelil ve třetím utkání v řadě gól, čímž pomohl New Yorku Rangers k vítězství 4:2 nad Floridou.

Calgary prohrávalo ve 24. minutě 0:2 a Rittich inkasoval obě branky z přečíslení. V první gólové situaci udeřil Alex Chiasson v oslabení, když místo přihrávky sám akci zakončil šikovným manévrem. Ve druhém případě neměl český gólman nárok na skvěle sehraný brejk dva na jednoho, ve kterém střílel Connor McDavid po přihrávce Leona Draisaitla do odkryté branky.

Za stavu 0:2 zneškodnil Rittich sólový únik a jakoby tím vyburcoval spoluhráče k obratu. O minutu později snížil Derek Ryan a skóre překlopili dalšími třemi góly v závěrečné třetině. Poslední dvě branky dal Elias Lindholm, nejlepší hráč večera.

Chytil byl se čtyřmi pokusy nejpilnějším střelcem Rangers a otevřel skóre utkání, když z levé strany zaskočil z ostrého úhlu Roberta Luonga.

Podívejte se na branku Filipa Chytila:

Devatenáctiletý český útočník také ještě vybojoval přesilovou hru, ze které Chris Kreider zpečetil výhru New Yorku. Chytil se stal třetí hvězdou zápasu.

Úvodní gól zápasu vstřelil v sobotním programu NHL také Pavel Zacha, který v soutěži bodoval v této sezoně poprvé. Český útočník se prosadil v pokleku střelou z první z pravého kruhu a ukončil dvanáct zápasů trvající bodový půst. New Jersey ve druhé třetině vedení zvýšilo, ale náskok neudrželo a podlehlo Detroitu 2:3 v prodloužení.

Strhující finiš předvedla Philadelphia, která si za stavu 1:5 vynutila v rozmezí 51. až 57. minuty šňůrou čtyř gólů prodloužení. V něm ale rozhodl o výhře Tampy Bay 6:5 Anthony Cirelli. Na straně poražených Jakub Voráček nebodoval. Naprázdno vyšel podruhé za sebou David Pastrňák, který ale s Bostonem uspěl 2:1 na ledě Arizony.

Výsledky NHL:

New Jersey - Detroit 2:3 v prodl., Philadelphia - Tampa Bay 5:6 v prodl., Minnesota - Buffalo 2:3, Vancouver - Montreal 2:3, Ottawa - Pittsburgh 6:4, Carolina - Columbus 1:4, Arizona - Boston 1:2, Nashville - Los Angeles 5:3, NY Rangers - Florida 4:2, Calgary - Edmonton 4:2, San Jose - St. Louis 4:0.

Kategorie: Sport

Prvním finalistou jsou Portugalci. Mistrům Evropy stačila ve šlágru s Itálií remíza

So, 17/11/2018 - 23:25

Portugalci bez hvězdného kapitána Cristiana Ronalda potřebovali k jistotě postupu bod a v Miláně přenechali iniciativu domácím. Ti si vytvořili víc střeleckých příležitostí, ale žádnou z nich neproměnili.

Italové poprvé v historii nedokázali vyhrát v šesti domácích utkáních po sobě. Úřadující mistry Evropy do Final Four doprovodí vítězové dalších tří A skupin Ligy národů.

Rumunsko poslal do vedení už v sedmé minutě George Puscas po Chipciuově přihrávce, krátce po změně stran zvýšil Claudiu Keserü, jehož branku zase připravil Stanciu. Ten se sám prosadil v 65. minutě z přímého kopu.

Rumuni, na jejichž lavičce zůstal další sparťan brankář Florin Nita, jsou ve skupině C4 druzí se ztrátou dvou bodů na vedoucí Srbsko.

Švédsko zdolalo Turecko 1:0 a připsalo si první výhru do skupiny B2. Zápas v Eskisehiru rozhodl v 71. minutě proměněnou penaltou Andreas Granqvist. Seveřané vrátili soupeři domácí zářijovou porážku 2:3.

Albánie - Skotsko 0:4 (0:2)

Branky: 55. a 67. Forrest, 14. Fraser, 45.+2 Fletcher z pen. ČK: 22. Mavraj (Albánie).

1. Skotsko 3 2 0 1 7:2 6 2. Izrael 3 2 0 1 4:2 6 3. Albánie 4 1 0 3 1:8 3

Skupina C4:

Srbsko - Černá Hora 2:1 (2:0)

Branky: 30. Ljajič, 32. Mitrovič - 70. Mugoša.

Rumunsko - Litva 3:0 (1:0)

Branky: 7. Puskas, 47. Keserü, 65. Stanciu. ČK: 86. Novikovas (Litva).

1. Srbsko 5 3 2 0 7:3 11 2. Rumunsko 5 2 3 0 7:3 9 3. Černá Hora 5 2 1 2 7:5 7 4. Litva 5 0 0 5 2:12 0

Skupina D3:

Ázerbájdžán - Faerské ostrovy 2:0 (2:0)

Branky: 18. Nazarov, 28. Madatov.

Malta - Kosovo 0:5 (0:1)

Branky: 78. a 80. Avdijaj, 15. Muriqi, 70. Kololli, 86. Rašica.

1. Kosovo 5 3 2 0 11:2 11 2. Ázerbájdžán 5 2 3 0 7:2 9 3. Faerské ostrovy 5 1 1 3 4:9 4 4. Malta 5 0 2 3 4:13 2

So, 17/11/2018 - 23:15

Federera rozhodil sběrač míčků. Zverev toho využil, diváci ho za to vypískali

Zverev kráčí ve šlépějích slavných krajanů a Turnaj mistrů se pokusí vyhrát jako třetí Němec v historii. Trojnásobný vítěz Boris Becker byl ve finále naposledy před 22 lety, jednou trofej vybojoval Michael Stich.

Proti Federerovi předvedl Zverev nátlakovou a precizní hru. První set získal poté, co sedmatřicetiletý Švýcar v koncovce zcela vypadl z rytmu při vlastním servisu a poslední game prohrál bez zisku fiftýnu.

Ve druhém setu naopak získal Federer brejk na 2:1, jenže vzápětí o podání přišel a po vyrovnaném průběhu ztratil tie-break 5:7 po fatální chybě na síti.

V tie-breaku nastala zvláštní situace. Federer, majitel dvaceti grandslamových titulů, vedl 4:3, ale sběrači za ním vypadl míček a Zverev se u rozhodčího úspěšně dožadoval opakování výměny. Vzápětí dal eso a vyrovnal. Pak zahrál vítězný úder po čáře, načež si vypracoval dva mečboly a druhý proměnil.

"Chci se omluvit za situaci v tie-breaku. Ale podle pravidel se musí výměna opakovat. Celé mě to mrzí, takhle jsem to nechtěl zakončit a nechtěl jsem, aby lidé byli zklamaní," řekl Zverev, na něhož část diváků po nečekaném závěru semifinálového zápasu pískala.

Podívejte se na klíčovou situaci a Zverevovu omluvu:

V nedělním finále bude Zverev bojovat o největší úspěch kariéry a jeho soupeřem v londýnské O2 areně bude Srb Novak Djokovič.

Světová jednička si zahraje o šestý titul z Turnaje mistrů, a může tak vyrovnat rekord Rogera Federera. Djokovič v semifinále porazil jihoafrického tenistu Kevina Andersona suverénně 6:2, 6:2.

Djokovič dnes v londýnské O2 areně potvrdil, že prožívá skvělou druhou polovinu sezony, v níž se na vrchol vrátil po operaci lokte a ovládl Wimbledon a US Open. Masters vyhrál v letech 2008, 2012, 2013, 2014 a 2015, finále hrál i před dvěma lety.

Tenisový Turnaj mistrů v Londýně (tvrdý povrch, dotace 8,5 milionu dolarů):

Dvouhra - semifinále:

Djokovič (1-Srb.) - Anderson (4-JAR) 6:2, 6:2, A. Zverev (3-Něm.) - Federer (2-Švýc.) 7:5, 7:6 (7:5).

Čtyřhra - semifinále:

Herbert, Mahut (8-Fr.) - Cabal, Farah (2-Kol.) 6:3, 5:7, 10:5, M. Bryan, Sock (5-USA) - J. Murray, Soares (4-Brit./Braz.) 6:3, 4:6, 10:4.

Zacha se dočkal, dal první gól sezony. New Jersey přesto ztratilo duel s Detroitem

So, 17/11/2018 - 22:43

Podívejte se na gól Pavla Zachy:

Domácí ve druhé třetině zvýšili na 2:0, ale náskok neudrželi a v poslední minutě prodloužení rozhodl zápas Dylan Larkin. Nejproduktivnější hráč Detroitu ukončil duel svým osmým gólem v sezoně a zařídil Red Wings pátou výhru z posledních šesti utkání.

Philadelphia prohrála s Tampou Bay 5:6 v prodloužení, které si vynutila čtyřgólovou šňůrou mezi 51. a 57. minutou zápasu. Hostům vystřelil vítězství v 62. minutě Anthony Cirelli.

Výsledky NHL:

New Jersey - Detroit 2:3 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)

Branky: 12. Zacha, 36. Coleman - 39. Glendening, 54. Rasmussen, 65. D. Larkin. Střely na branku: 40:30. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Larkin (Detroit), 2. Zacha, 3. Coleman (oba New Jersey).

Philadelphia - Tampa Bay 5:6 v prodl. (0:0, 1:3, 4:2 - 0:1)

Branky: 51. a 56. Konecny, 35. J. van Riemsdyk, 52. Couturier, 57. Simmonds - 38. a 50. B. Point, 27. Erne, 33. Paquette, 49. T. Johnson, 62. Cirelli. Střely na branku: 45:26. Diváci: 19.060. Hvězdy zápasu: 1. Cirelli (Tampa), 2. J. van Riemsdyk (Philadelphia), 3. B. Point (Tampa).

Česká senzace v ringu. Schmoranzová vyřadila na MS v boxu evropskou šampionku

So, 17/11/2018 - 20:13

Česká boxerská jednička Martina Schmoranzová zvládla na amatérském mistrovství světa v Dillí těžký vstupní zápas.

Hokejisté Třince zdolali Litvínov poosmé v řadě a dotáhli se na vedoucí Liberec

So, 17/11/2018 - 19:42

Hosté v utkání dvakrát srovnali, poté co na góly Tomáše Marcinka odpověděli obránci Mathias Porseland a Jiří Hunkes. Jen dvacet sekund po vyrovnání na 2:2 rozhodl zápas ve 49. minutě Martin Adamský, pojistku přidal Aron Chmielewski. Oceláři si připsali pátou výhru v řadě. Na Litvínov se jim tradičně daří - v posledních dvou letech s ním ztratili v osmi zápasech jen bod.

První minuty přinesly svižný hokej i řadu šancí, které se často rodily po chybách i šťastných odrazech. V těch největších domácí Hrňa i Werek zblízka netrefili ani branku, na druhé straně se Hrubec vytáhl proti dorážce Hanzla.

Když už se zdálo, že se hra urovnala, udeřil Marcinko, který se v útočném pásmu natlačil před Tůmu a zblízka trefil horní roh. Zvýšit mohl Werek, ale netrefil odkrytou branku. Třinec vzápětí zachránila tyč po střele Suchánka.

Druhou třetinu začali lépe domácí, Polanský jen těsně minul a Chmielewski se prosmýkl až do nebezpečné pozice, ale Januse nepřekonal. To hosté z první početní výhody vyrovnali. Od modré čáry napřáhl Porseland a propálil vše, co mu stálo v cestě.

Oceláře inkasovaný gól na chvíli vyvedl z míry, ale uklidnil je druhým gólem Marcinko. Slovenský reprezentant dokončil Hrňův výpad a z předbrankového prostoru procedil puk mezi betony Januse.

Třinec se v případě výhry o více než tři góly mohl vyhoupnout do čela extraligy, ale v úvodu třetí třetiny hlavně odolával sílícímu tlaku soupeře. V obraně Litvínova tím vznikaly mezery a unikl jí Marcinko, ale Janus i se štěstím nedopřál třineckému hráči radost z hattricku. Z následného protiútoku mohl vyrovnat ze sólového úniku Mikúš, jenž Hrubce neoklamal bekhendovým blafákem.

Litvínov přesto vyrovnal. Střelu Baránka tečoval v mezikruží Hunkes. Rozhodčí u videa potvrdil, že se nejednalo o vysokou hůl. Dlouho se hosté z nerozhodného stavu neradovali.

Za dvacet sekund strhl vedení na stranu Třince Adamský, když "ukličoval" Hunkese a překonal i Januse. Další drama odmítl čtvrtým gólem Chmielewski. Hosté bojovali, ale změnu skóre už nepřinesla ani šance Hübla a dvouminutová power play.

20. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - HC Verva Litvínov 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 13. Marcinko, 36. Marcinko (Hrňa), 49. Adamský (Roberts Bukarts, Roth), 54. Chmielewski (O. Kovařčík) - 29. Porseland (F. Lukeš), 49. Hunkes (Baránek, M. Hanzl). Rozhodčí: Kubičík, Šír - Gebauer, V. Hanzlík. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. Diváci: 5017.

Třinec: Hrubec - Roth, Krajíček, D. Musil, Galvinš, Matyáš, M. Doudera, Haman - M. Růžička, Marcinko, Hrňa - Svačina, Polanský, Adamský - Dravecký, Werek, Roberts Bukarts - O. Kovařčík, Cienciala, Chmielewski. Trenéři: Varaďa, M. Zadina a Raszka.

Litvínov: Janus - Porseland, Ščotka, Hunkes, Baránek, Romančík, Suchánek, L. Doudera - J. Petružálek, J. Mikúš, Válek - Myšák, V. Hübl, F. Lukeš - D. Tůma, M. Hanzl, Trávníček - Jurčík, Matoušek. Trenéři: Razým a Skuhrovec.