Jste zde

Brněnský deník - zprávy

Přihlásit se k odběru zdroj Brněnský deník - zprávy Brněnský deník - zprávy
Brněnsko - Brněnský deník (brnensky.denik.cz)
Aktualizace: 18 min 37 sek zpět

Naděje pro nespavce: v Brně otevřeli spánkové laboratoře

4 hodiny 13 min zpět
Ležím a hledím do stropu. Hlavou mi běžný každé životní selhání. Přemítám, co jsem mohl udělat jinak a sleduji budík ukazující čtyři ráno. Za dvě hodiny vstávám do práce. Znovu budu unavený, pomalý k ničemu. Nespavost je nenápadný nepřítel. A také nemoc, kterou trpí stále více lidí. Proto se zařadila k obezitě a hypertenzi jako civilizační. V Brně však lékaři nabízí nespavcům východisko.

Nová komplikace u památkových zón: odpor zaznívá od Brna-středu i Králova Pole

4 hodiny 25 min zpět
Ministerský návrh na dlouho projednávané památkové zóny v Brně naráží na odpor Brna-středu a Králova Pole. Vadí jim hlavně rozsah plánované ochrany a z jejich pohledu i omezení pro vlastníky nemovitostí. Námitky se týkají i termínu zveřejnění okolo Vánoc. Zástupci ministerstva výtky odmítají, za čas zveřejnění podle nich mohly i obstrukce Brna-středu u předloňského kompromisu.

Významné výročí pro Pohořelice: od první písemné zmínky uplynulo osm set let

Út, 25/01/2022 - 21:29
Kulatých osm set let uplynulo v úterý od první písemné zmínky o Pohořelicích. Vůbec poprvé jsou v písemných pramenech uvedené v listině moravského markraběte Vladislava Jindřicha, vydané v Kyjově. „Listinou potvrdil velehradskému cisterciáckému klášteru dar dvou lánů u Opavy, kterých se za určitých podmínek vzdal měšťan Ekhart z Opavy," sdělil Karel Maráz, který se dějinám Pohořelic dlouhodobě věnuje.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer