Jste zde

Novinky.cz - zahraniční

Přihlásit se k odběru zdroj Novinky.cz - zahraniční Novinky.cz - zahraniční
Novinky.cz - zpravodajský server
Aktualizace: 5 min 2 sek zpět

Otec v Rakousku nutil bitím 13letou dceru k sňatku

1 hodina 50 min zpět
Policie v rakouském Linci prošetřuje případ, kdy otec (42) měl svou třináctiletou dceru násilím nutit ke sňatku s 12letým chlapcem z Německa. Dívka jen pár dnů před dohodnutým sňatkem utekla na policii, kde hledala ochranu, napsal server Heute.at.

Nejsme druhá kategorie, řekl Babiš v Bratislavě na setkání premiérů V4 a Japonska

3 hodiny 11 min zpět
Český premiér Andrej Babiš na čtvrtečním jednání premiérů V4 a Japonska v Bratislavě prohlásil, že státy visegrádské čtyřky představují v rámci Evropské unie velmi silnou skupinu. Nejsou podle něj členskými zeměmi druhé kategorie.

Kaczyński: Všichni v Polsku musí být křesťané, hnutí za práva homosexuálů je hrozbou

4 hodiny 28 min zpět
Za hrozbu pro polský národ a jeho identitu považuje předseda vládnoucí strany Právo a spravedlnost (PiS) Jaroslaw Kaczyński hnutí za práva sexuálních menšin. Na středeční přednášce o vlastenectví v arcidiecézním muzeu ve Wloclawku také řekl, že každý Polák musí uznávat křesťanství a že katolická církev v Polsku čelí nebývalým útokům.

Zmizelého pětiletého chlapce našli v Illinois mrtvého, policie viní z vraždy rodiče

4 hodiny 34 min zpět
Tělo pětiletého Andrewa AJ Freunda, jenž byl nahlášen jako zmizelý minulý týden, bylo nalezeno ve středu zahrabané ve Woodstocku. Jeho rodiče byli zadrženi obviněni z vraždy, násilí a neohlášení smrti dítěte, uvedl policejní šéf James Black.

Většina Němců už má negativní postoj k azylantům, ukázal průzkum

4 hodiny 56 min zpět
Ačkoli počet žadatelů o azyl v Německu v posledních letech klesá, negativní postoj k nim v německé společnosti sílí. Výhrady k uchazečům o azyl vyjádřila v průzkumu, který ve čtvrtek zveřejnila Nadace Friedricha Eberta, více než polovina Němců. Naopak odpor k homosexuálům či bezdomovcům ve společnosti podle průzkumu, jenž se provádí zhruba každé dva roky, setrvale klesá.

Parlament v Kyjevě schválil nový jazykový zákon, preferuje ukrajinštinu

5 hodin 20 min zpět
Ukrajinský parlament ve středu schválil jazykový zákon kritizovaný opozicí, který potvrzuje ukrajinštinu jako jediný státní jazyk. Oznámila to agentura Unian. Prezident Petro Porošenko slíbil, že zákon podepíše ještě před nástupem nově zvolené hlavy státu Volodymyra Zelenského do funkce.

Srí Lanka přiznala chybu, na varování před atentáty nereagovala

6 hodin 11 min zpět
Srílanské vedení přiznalo, že se dopustilo závažné chyby při nakládání s indickým varováním před možným teroristickým útokem, které přišlo začátkem měsíce. Parlamentu to podle stanice BBC ve čtvrtek řekl náměstek ministra obrany Ruvan Vidžavardene. Kdyby se dostalo do správných rukou, mohlo zabránit velikonočním atentátům nebo alespoň zmenšit jejich dopad.

V Rakousku havaroval český traktorista, nehodu nepřežil

6 hodin 22 min zpět
Devětadvacetiletý Čech zahynul ve středu odpoledne při dopravní nehodě na severovýchodě Rakouska. V levotočivé zatáčce sjel s traktorem ze silnice, při nehodě vypadl z kabiny a traktor se na něj převrátil. Informovala o tom ve čtvrtek agentura APA.

Trumpův bývalý advokát Cohen prý přiznal vinu, aby chránil manželku

10 hodin 3 min zpět
Odsouzený bývalý osobní právník amerického prezidenta Donalda Trumpa Michael Cohen řekl, že před soudem v některých bodech obžaloby přiznal vinu jen proto, aby do případu nezatáhl svou manželku. Uvedl to deník The Wall Street Journal.

Bělorusko zastavilo dodávky znečištěné ruské ropy do Polska

10 hodin 15 min zpět
Bělorusko zastavilo dodávky ruské ropy do Polska, které ji odmítlo odebírat kvůli znečištění organickým chloridem. V noci na čtvrtek o tom informovala běloruská agentura Belta.

V Texasu popravili pachatele brutální rasistické vraždy

10 hodin 25 min zpět
V texaské věznici Huntsville byl ve středu večer popraven jeden z pachatelů mimořádně kruté rasisticky motivované vraždy z 90. let John William King. Života ho zbavila smrtící injekce, lékaři jej prohlásili za mrtvého v 19:08 místního času (02:08 SEČ), informovaly o tom světové agentury.

Putin se ve Vladivostoku poprvé setkal s Kim Čong-unem

10 hodin 25 min zpět
Ruský prezident Vladimir Putin se ve čtvrtek ve Vladivostoku poprvé sešel s vůdcem Severní Koreje Kim Čong-unem. Před zahájením jednání si před kamerami potřásli rukama a nejvyšší ruský představitel Kimovi představil členy ruské delegace.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer