Jste zde

Novinky.cz - zahraniční

Přihlásit se k odběru zdroj Novinky.cz - zahraniční
Novinky - nejnovější články
Aktualizace: 1 min 52 sek zpět

Vítr a sníh lámou stromy po celých Čechách, padají i na dálnice

1 min 33 sek zpět
Na dálnici D10 popadaly v pátek odpoledne ve větru stromy, což omezilo provoz ve směru na Prahu. Problémy kvůli počasí hlásí také železnice. Místy dochází k výpadkům proudu.

Milionové odměny pro manažery. Brali si je v hotovosti z velké hromady

39 min 55 sek zpět
Čínská firma měla tak úspěšný minulý rok, že v lednu manažerům udělila velmi štědré odměny. Rozdala je však velmi neobvykle v hotovosti, která na slavnostním večírku vytvořila velkou hromadu.

Prarodiče nemají nárok vídat vnoučata, vyřkla justice v Římě

43 min 53 sek zpět
Děti by neměly trávit čas s prarodiči, pokud o to nestojí, rozhodl italský nejvyšší soud.

Příběh kmotra: dopadení, nebo dohoda?

47 min 25 sek zpět
Zatčení sicilského bosse Mattea Messiny Denara (60) v půlce ledna bylo zinscenované. Myslí si to dva exmafiáni spolupracující s policií, bratr zavražděného prokurátora i specialistka na italský organizovaný zločin.

Mučili jsme Ukrajince a rabovali, přiznal ruský důstojník

56 min 4 sek zpět
Bývalý nadporučík ruské armády Konstantin Jefremov přiznal v otevřeném rozhovoru pro stanci BBC, že ruští vojáci při výsleších mučili Ukrajince, hrozili jim zabitím a znásilněním. Tvrdil, že chtěl opakovaně odejít z armády, ale marně. Nakonec ho propustili, když se nevrátil k jednotce. Pak utekl z Ruska.

V Tatrách varují před orkánem a lavinami. Sever Slovenska čeká sněhovou kalamitu

1 hodina 6 min zpět
Horští záchranáři na Slovensku (HZS) na svém webu upozorňují návštěvníky Vysokých a Západních Tater na vysoké riziko pádu lavin. Vyhlášen byl čtvrtý z pěti stupňů lavinového nebezpečí. HZS uzavřela Žiarskou dolinu i Žiarskou chatu. Na horách se čeká vítr o síle orkánu.

Studie: Počty míst na gymnáziích a dalších SŠ nerostou přiměřeně k počtu zájemců

1 hodina 25 min zpět
Počty míst pro studenty ve středních školách se všeobecným maturitním vzděláváním nerostou přiměřeně k počtu zájemců. Zvláště na gymnáziích bude do roku 2030 přetlak uchazečů o studium. Vyplývá to ze studie a vyjádření analytika neziskové vzdělávací organizace EDUin Jana Zemana.

Příští sankce budou mířit na komponenty v ruských dronech, tvrdí šéfka Evropské komise

1 hodina 1 min zpět
Příští desátý balík sankcí Evropské unie proti Moskvě bude v hodnotě asi 10 miliard eur (238 miliard korun). Mířit bude na komponenty v dronech, kterými Rusko útočí na Ukrajině, uvedla předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová po jednání s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským.

Ukrajinské ministerstvo verbuje dobrovolníky do útočných brigád

1 hodina 1 min zpět
Ukrajinské ministerstvo vnitra verbuje dobrovolníky do útočné gardy, kterou bude tvořit osm útočných brigád, píše server ukrinform.ua s odkazem na informace úřadujícího ministra vnitra Ihora Klymenka.

Janeček podal stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu na průběh voleb

1 hodina 44 min zpět
Neúspěšný uchazeč o účast v prezidentských volbách Karel Janeček podal ve středu stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu (NSS) kvůli průběhu voleb. Označil to za první nutný krok k následnému odvolání k Evropskému soudnímu dvoru. Janeček to uvedl v tiskové zprávě, kterou ČTK poskytla jeho mluvčí Nikol Klevcovová.

Filmová nadace rozdělí další peníze mezi scenáristy. Mohou se hlásit až do konce února

1 hodina 44 min zpět
Renomovaní tvůrci i autoři prvotin mohou do konce února přihlásit svá díla do scenáristické soutěže Filmové nadace. Hlavní kategorie je určena všem scenáristům bez rozdílu věku a kategorie Hvězda zítřka nabízí příležitost pro začínající autory bez dosud realizovaného scénáře celovečerního filmu, kteří nepřesáhli věk 33 let. Vítězům obou kategorií je nadace připravena vyplatit celkem až 800 tisíc korun.

Ropovod Adria by zásobování Česka nemusel zvládnout, varuje Slovnaft

1 hodina 56 min zpět
Nedostatečná kapacita ropovodu Adria, který vede na Slovensko z Chorvatska, by v budoucnu mohla zkomplikovat zásobování českého trhu palivy z produkce bratislavské rafinerie Slovnaft. V pátek to uvedla tato slovenská firma, která většinu své produkce vyváží. Rafinerie kvůli embargu na dovoz ruské ropy a ropných produktů z Ruska bude zpracovávat více jinou než ruskou ropu, kterou dováží ropovodem Družba.

Policii se přihlásil muž, který měl napadnout tři cizince v Praze

1 hodina 58 min zpět
Policii se přihlásil muž podezřelý z útoku na tři muže před domem v Praze. Poznali ho také lidé po zveřejnění videa.

Rychlík na železničním koridoru srazil člověka. Vlaky nabraly zpoždění

2 hodiny 6 min zpět
Provoz na frekventované železniční trati mezi Prahou a Kolínem přerušila v pátek odpoledne smrtelná nehoda, u Velimi srazil vlak člověka. Spoje byly odkloněny, některé nabíraly zpoždění.

Rusové prodávají zavlečené ukrajinské děti na sex, tvrdí ukrajinský ombudsman

2 hodiny 7 min zpět
Ukrajinský komisař pro lidská práva Dmytro Lubinec obvinil Rusko, že nejenže nechává odvlékat děti z Ukrajiny, ale navíc je nechává prodávat na sex. Informoval o tom server Macaubusiness, zpráva se však objevila i na jiných serverech.

Zrychlit PC či notebook je možné i zadarmo

2 hodiny 1 min zpět
Řada lidí se pod vánočním stromkem radovala z nového počítače či notebooku. Pokud mezi takové šťastlivce nepatříte, nemusíte ještě věšet hlavu. I pár let starý stroj je možné citelně zrychlit, a to dokonce i zadarmo.

Kraje mohou navyšovat kapacity středních škol, MŠMT jim nechce bránit

2 hodiny 39 min zpět
Ministerstvo školství by chtělo podpořit zakládání nových středních škol a otevírání nových oborů tím, že krajským úřadům nebude bránit v navyšování kapacit středního vzdělávání - s výjimkou víceletých gymnázií a konzervatoří. Podmínkou pro rozšiřování některých oborů bude, aby odpovídaly dlouhodobým potřebám trhu práce. Vyplývá to z chystaného záměru rozvoje vzdělávání do roku 2027 a z odpovědí mluvčí MŠMT Anety Lednové.

Pro vstup Ukrajiny do EU neexistují pevné časové lhůty, tvrdí šéfka Evropské komise

2 hodiny 39 min zpět
Pro vstup Ukrajiny do Evropské unie neexistují pevné časové lhůty, prohlásila v pátek šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová. Kyjev potřebuje v úsilí o členství splnit určité cíle, dodala.

V rozpáleném autě na parkovišti v Sydney zemřel tříletý chlapec

2 hodiny 49 min zpět
K tragické smrti teprve tříletého chlapce vedla nepozornost řidiče, který ho nechal téměř po celý den zavřeného v rozpáleném autě v australském Sydney, kde je nyní léto a denní teploty přesahují 30 stupňů. Přivolaní záchranáři už byli bezmocní. Informovala o tom v pátek agentura Reuters.

Balon nad Montanou je náš, přiznala Čína

2 hodiny 57 min zpět
Čína se prostřednictvím svého ministerstva zahraničí omluvila za narušení amerického vzdušného prostoru - podle vlastního vyjádření civilním meteorologickým balonem. Američané objekt nad Montanou několik dní sledovali v obavě, že jde o špionážní balon, a uvažovali už o jeho sestřelení.

Stránky

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer