Jste zde

Doma

Přihlásit se k odběru zdroj Doma Doma
Novinky.cz - zpravodajský server
Aktualizace: 7 min 28 sek zpět

Teploty na Šumavě padaly až pod minus 30 stupňů

36 min 1 sek zpět
Na šumavské Jezerní slati bylo v noci minus 30,8 stupně. Je to nejnižší teplota, kterou ve středu meteorologové v jižních Čechách naměřili. I v nížinách budou teploty v kraji přes den v kraji až do konce týdne lehce pod nulou. Uvedl to Daniel Maňhal z českobudějovické pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.

Odvolat Zemana? Nepřehánějte, brzdí ODS Piráty

2 hodiny 43 min zpět
Spor kvůli ovlivňování soudců hradním kancléřem Vratislavem Mynářem se už naplno přelil do Sněmovny. Piráti začali mluvit o odvolání prezidenta Miloše Zemana, který přiznal, že Mynář jednal z jeho pověření, ale ODS nabádá k rozvaze. TOP 09 v úterý téma marně prosazovala na plénum Sněmovny.

První válku vedlo Československo s Polskem

3 hodiny 52 min zpět
V mrazivém odpoledni přesně před sto lety osm praporů československé armády vedených legionáři za podpory pěti tisíc dobrovolníků zaútočilo na polské jednotky, když jejich velitel odmítl vyklidit sporné Těšínsko. Od vzniku republiky neuplynulo ani čtvrt roku a už vedla svou první válku, ve které zajistila svou nadvládu nad většinou Těšínska včetně Bohumína, Karviné a Ostravy i klíčovou tratí do Košic. Další postup zastavily dohodové země.

Hřib: Libeňský most se začne opravovat až v roce 2023

5 hodin 32 min zpět
Primátor Prahy Zdeněk Hřib (Piráti) v rozhovoru pro Novinky přiznal, že opravy Libeňského mostu začnou až v roce 2023. To znamená, že pokud bude do vedení města od roku 2022 zvolen někdo s jinou vizí, k jeho opravě také vůbec dojít nemusí. Zároveň uvedl, že pirátští kandidáti do dozorčích rad městských firem jsou odborníci a jejich boj proti politickému trafikanství trvá. Reagoval tak na pochybnosti kolem jejich nominantů do Pražské plynárenské a. s.

Stuchlíka přijali do ANO, může kandidovat na místopředsedu

Út, 22/01/2019 - 21:37
Neúspěšný kandidát na pražského primátora Petr Stuchlík se v úterý večer rozhodnutím předsednictva strany stal členem hnutí ANO. Novinkám to potvrdil zdroj obeznámený s průběhem jednání předsednictva. Podle předsedy krajské organizace Jana Říčaře se jedná o nestandardní proces schválení.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer