Jste zde

Doma

Přihlásit se k odběru zdroj Doma
Aktuální zprávy ze všech regionů České republiky. Zpravodajství, informace, analýzy, reportáže z domácí politiky, ekonomiky i společenského dění.
Aktualizace: 3 min 37 sek zpět

Někde jsou povodně, jinde vyschly rybníky

11 min 26 sek zpět
Jeden vypadá jako zarůstající louka, druhý má sice aspoň trochu vody, ale přítok, kterým nic nepřitéká. Prvnímu rybníku nepomohly ani dva uplynulé měsíce bohaté na srážky, ve druhém přibylo pár centimetrů vody. Hustopeče na Břeclavsku řeší, jak zachránit tyto své nádrže. Problém ale je i s vlastnictvím pozemků, na nichž leží.

Praha zřídí nábytkovou banku pro lidi, kteří na něj nemají peníze

1 hodina 14 min zpět
Praha zřídí na Libuši prostřednictvím své organizace Centrum sociálních služeb Praha (CSSP) takzvanou nábytkovou banku. Do ní budou moci obyvatelé dát nepotřebný, ale funkční nábytek a spotřebiče, kterých se chtějí zbavit. CSSP je pak bude poskytovat lidem, kteří si nemohou dovolit koupit vlastní.

Hnutí ANO schválilo kandidátky. Kandiduje i Dostálová nebo Jandák

2 hodiny 59 min zpět
Republikové předsednictvo hnutí ANO ve čtvrtek schválilo zbylých sedm krajských kandidátek. Žádné velké překvapení se nekonalo, hnutí se zřejmě totiž rozhodlo vsadit na známá a osvědčená jména. Na kandidátce se ale objevila například i ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová. Do senátních voleb hnutí vysílá například exministra zdravotnictví Miloslava Ludvíka či bývalého ministra kultury Vítězslava Jandáka.

ČR má remdesivir pro 40 lidí, celé zásoby skoupili Američané

3 hodiny 37 min zpět
Česko má v tuto chvíli zhruba čtyřicet dávek remdesiviru, léku, který může vyléčit i pacienty s nejtěžším stadiem nemoci covid-19. Hrozí přitom, že další dávky nebudou až do října, protože takřka celé zásoby na následující tři měsíce, což je asi půl milionu dávek, vykoupila vláda USA.

Jihomoravské ANO povede Wenzl. Žadatele o členství bude lustrovat

3 hodiny 58 min zpět
Jihomoravské ANO povede ředitel kyjovské nemocnice Lubomír Wenzl. Návrh nového vedení jižní Moravy ve čtvrtek odpoledne posvětilo republikové předsednictvo hnutí. Krajská organizace tak má kompletní vedení a může začít znovu stavět zrušenou brněnskou buňku, jejíž někteří členové měli být údajně spojeni s korupční kauzou Stoka.

Vojtěch řešil s hejtmanem situaci na Karvinsku. Čekáme na tiskovou konferenci

5 hodin 4 min zpět
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) se ve čtvrtek sešel s hejtmanem Moravskoslezského kraje Ivem Vondrákem (ANO). Řešit spolu měli zhoršenou epidemiologickou situaci v regionu. Brífink po jednání je naplánovaný na 18. hodinu, Novinky ho nabídnou živě.

Na brněnské Kamechy pojede tramvaj tunelem

5 hodin 30 min zpět
Brno plánuje vybudování v pořadí již druhého velkého tunelu pro tramvaje. První se brzy začne stavět v Žabovřeské ulici, kde se právě nyní rozšiřuje velký městský okruh, a to ze dvou na čtyři silniční pruhy. Druhý by mohl být v městské části Bystrc.

Nepřátelská atmosféra ve vedení Prahy trvá. Radní si na sebe dělají tajné posudky

5 hodin 35 min zpět
Vztahy v pražské koalici jsou po čtvrtečním jednání zastupitelstva opět vyhrocenější. Nejenže se Piráti, Praha sobě a Spojené síly pro Prahu nedokážou domluvit na základních bodech, se kterými před zastupitele přichází, ale navíc se navzájem osočují z toho, že si na sebe členové rady dělají za zády oponentní posudky. Za sporem je tentokrát návrh Hany Marvanové (STAN) na řešení družstevního bydlení.

Detektivové zasahovali u dodavatelů ochranných pomůcek pro stát

6 hodin 30 min zpět
Policisté v pondělí zasahovali v několika firmách, které dodávaly ministerstvu zdravotnictví ochranné pomůcky proti koronaviru. Uvedl to ve čtvrtek server Seznam Zprávy, kterému policejní operaci některé firmy potvrdily. Podle serveru detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) zasahovali také na ministerstvu zdravotnictví. Mluvčí NCOZ Iva Knolová to nechtěla komentovat.

Zeman podal kasační stížnost kvůli jmenování Ošťádala profesorem

6 hodin 49 min zpět
Prezident Miloš Zeman podal kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu (NSS) kvůli rozsudku, podle kterého jeho rozhodnutí o nejmenování fyzika Ivana Ošťádala profesorem nebylo v souladu se zákonem. Ve čtvrtek o tom informovala Česká televize.

Hřbitov ve Velkém Šenově obsadily jedovaté zmije

6 hodin 1 min zpět
Radnice ve Velkém Šenově vydala ve čtvrtek varování před vstupem na místní hřbitov. V celém areálu se mají hojně vyskytovat jedovaté zmije obecné. Vstup na hřbitov omezen není, město však od něj odrazuje. Situaci hodlá řešit v následujících dnech. Těm, kteří se na hřbitov přeci jen hodlají vydat, radí mít vhodné oblečení a obuv, více dupat či se vybavit holí nebo klackem.

V krizové oblasti na Karvinsku karanténu nikdo nekontroluje

7 hodin 4 min zpět
Na severní Moravě, konkrétně na Karvinsku, přibyly stovky nakažených covidem-19. Krajští hygienici proto spustili masivní testování, hlavně horníků a jejich rodin, mezi nimiž se koronavirus nejvíc šířil, a vydali od úterý zpřísňující opatření. Ve středu začali s kontrolami, ale na dodržování karantény nedohlédnou.

Na Ústecku se přemnožil škodlivý motýl bekyně velkohlavá

7 hodin 17 min zpět
Motýl bekyně velkohlavá, který je kalamitním škůdcem, se přemnožil na Ústecku. Jeho housenky jsou schopné zlikvidovat všechno listí na stromech.

Zaměstnanec úřadu vlády má koronavirus

7 hodin 43 min zpět
Jeden z administrativních pracovníků úřadu vlády má koronavirus. Nakažený neměl žádné klinické obtíže a nepřicházel do styku s členy vlády. Informaci Radiožurnálu Novinkám potvrdil mluvčí kabinetu Vladimír Vořechovský.

Nakažených horníků je skoro 21 procent. Drtivá většina o tom neměla ani tušení

7 hodin 47 min zpět
Z 3403 otestovaných pracovníků dolů ČSM společnosti OKD na Karvinsku na koronavirus způsobující nemoc covid-19 bylo 704 pozitivních. Podíl činí 20,7 procenta.

Nelze diskutovat o vině Horákové, napsal kandidát KSČM. Filip s tím nemá problém

9 hodin 7 min zpět
Komunisté nebudou stahovat Tomáše Kalába z kandidátky do zastupitelstva Olomouckého kraje kvůli jeho slovům na adresu Milady Horákové. Na dotaz Novinek to ve čtvrtek uvedl předseda KSČM Vojtěch Filip. Kaláb uvedl, že lze diskutovat o výši trestu pro Horákovou, která byla v roce 1950 ve vykonstruovaném procesu odsouzena k smrti, ale nikoli o její vině.

Prostituce je pudová práce, ne živnost. Praha nemá být pasákem, pustil se lidovec do Pirátů

11 hodin 4 min zpět
Piráti čelí kritice za návrh, aby se Praha zabývala legalizací prostituce. Podle lidovce Jana Wolfa - zvoleného za koaliční Spojené síly pro Prahu by se zastupitelé mohli stát „pasákem” a Praha „největším kuplířem”. Prostituce je podle něj práce pudová a neměla by být legální živností.

Hrozí silné bouřky s kroupami i přívalovými srážkami, varovali meteorologové

11 hodin 37 min zpět
Na většině území České republiky hrozí ve čtvrtek odpoledne silné bouřky s kroupami a přívalovými srážkami. Uvedli to meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Na některých místech by mohlo dojít i k rozvodnění malých toků.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer