Jste zde

Doma

Přihlásit se k odběru zdroj Doma Doma
Novinky.cz - zpravodajský server
Aktualizace: 10 min 15 sek zpět

Nemocnice nebudou mít výjimku z registru smluv. Sněmovna odmítla návrh Senátu

12 min 3 sek zpět
Veřejné nemocnice budou muset zveřejňovat údaje o cenách léků v internetovém registru smluv. Poslanci v úterý odmítli pozměňovací návrh Senátu, který chtěl, aby nemocnice měly výjimku. V registru smluv musí zveřejňovat podniky s většinovou účastí státu. Platí to i pro ČEZ či České dráhy.

Hromadné žaloby: Ministerstvo po kritice odborníků změní návrh zákona

27 min 3 sek zpět
Návrh zákona o hromadných žalobách vyvolal mezi odbornou veřejností vlnu odporu. Ministerstvo spravedlnosti se proto rozhodlo jej změnit a systém primárně založit na přihlašovacím systému do řízení (tzv. opt-in). Renomovaní právníci kritizovali hlavně to, že návrh vytváří prostor pro byznys spekulativních žalobců a je rizikem zneužití žalob jako šikanózního nástroje v konkurenčním boji.

Babiš se sejde s Junckerem

1 hodina 10 min zpět
Premiér Andrej Babiš (ANO) by se měl ve čtvrtek sejít s předsedou Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem. V úterý o tom informoval server iRozhlas, jemuž schůzku potvrdila mluvčí komise Mina Andrejevová. Babiš, který je podle předběžné auditní zprávy ve střetu zájmů kvůli vlivu na společnost Agrofert, před časem tvrdil, že chce s šéfem komise jednat právě o „nekompetetních auditorech”.

Dva muži tvrdí, že jsou otci jedněch dvojčat, milostný trojúhelník řeší i Ústavní soud

1 hodina 17 min zpět
Do choulostivé situace se dostala žena, která měla mít v jednu dobu paralelní intimní poměr se dvěma muži. S oběma totiž měla nechráněný pohlavní styk a otěhotněla, za otce potom označila jednoho z nich, přičemž narozená dvojčata ho také mají jako otce uvedeného v rodném listě. Druhý nápadník ale tvrdí, že pravým otcem je on. Spletitou situaci tak musí řešit soudy včetně Ústavního soudu (ÚS).

Lidé si v Resslově ulici připomněli hrdinný boj parašutistů

2 hodiny 9 min zpět
V pražské Resslově ulici před pravoslavným chrámem sv. Cyrila a Metoděje si v úterý lidé připomněli 77 let od boje československých výsadkářů, kteří se do krypty chrámu uchýlili po odstranění zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Zemřeli po několikahodinovém boji s německou přesilou.

Hlasování o Semínovi, které rozděluje koalici ANO a ČSSD, se odkládá

2 hodiny 13 min zpět
Hlasování poslanců o tom, zda do Rady ČTK usedne Michal Semín, se odkládá na červenec. V úterý to navrhl šéf poslanců ANO Jaroslav Faltýnek, aby prý zklidnil situaci. Šéf ČSSD Jan Hamáček v pondělí pohrozil koncem koalice, pokud by poslanci ANO Semína podpořili.

Hraje si s mobilem, pozná motýle. Piráti vystavili Babišovi vysvědčení

2 hodiny 30 min zpět
Za několik dnů dostanou vysvědčení děti ve školách, v úterý ve Sněmovně dostal od Pirátů jedno i premiér Andrej Babiš (ANO). Z přírodopisu dostal pětku, protože podle Pirátů sice pozná „motýle“, ale nezvládá boj s kůrovcem. Naopak jedničku dostal Babiš z čerpání dotací a produkce řepky.

Nedůvěra vládě? Jen gesto a paralyzování Sněmovny, zhodnotil Babiš

3 hodiny 18 min zpět
Plán opozice vyvolat hlasování o nedůvěře vládě označil premiér Andrej Babiš (ANO) za mediální gesto. Novinkám v SMS zprávě napsal, že opozice bude zbytečně paralyzovat Sněmovnu.

Nemocnice nabídla šest milionů rodině Adama, který skončil po operaci mandlí v kómatu

3 hodiny 47 min zpět
Pardubická nemocnice nabídla rodině Adama Vyčítala, který skončil v bdělém kómatu po masivním krvácení, k němuž došlo po operaci mandlí, šest milionů korun coby zálohu na odškodnění. Nabídka přišla den poté, co soud definitivně rozhodl, že rodina má nárok na kopii záznamu z předoperačního vyšetření.

Pardubická nemocnice nabídla šest milionů rodině chlapce, který skončil po operaci v kómatu

3 hodiny 47 min zpět
Pardubická nemocnice nabídla rodině Adama Vyčítala, který skončil v bdělém kómatu po masivním krvácení, k němuž došlo po operaci mandlí, šest milionů korun coby zálohu na odškodnění. V úterý soud rozhodl, že rodina má nárok na kopii záznamu z předoperačního vyšetření.

Narušená statika mostu zastavila provoz na trati z Plzně do Klatov

3 hodiny 59 min zpět
Kvůli narušené statice mostu byl v úterý zastaven provoz vlaků na trati mezi Plzní a Klatovy. Česká dráhy nasadily náhradní autobusovou dopravu.

Vyvoláme hlasování o nedůvěře vládě, oznámila opozice

5 hodin 43 min zpět
Poslanci budou v úterý pokračovat v červnové schůzi Sněmovny. Řešit by měli tisky vrácené Senátem, ale i budoucnost menšinové vlády ANO a ČSSD. Opozice dopoledne před schůzí řešila hlasování o vyslovení nedůvěry vládě. Postup koordinovali zástupci Pirátů, ODS, TOP 09, lidovců a hnutí STAN.

Těhotná vražedkyně chodí Jilemnicí. Lidé se bouří

6 hodin 11 min zpět
Pětitisícová krkonošská Jilemnice, kam se měla uchýlit propuštěná vražedkyně Petra Janáková, těhotné ženě vůbec nefandí. Svědčí o tom hlasy Jilemničanů na sociálních sítích.

Ještě se neradujte, zvážíme ústavní stížnost, vzkázali ČSSD Altnerovi dědicové

6 hodin 30 min zpět
Dědici po právníkovi Zdeňku Altnerovi, Veronika a Patrik Altnerovi, stále věří, že spor s ČSSD v kauze Lidového domu vyhrají. Nejvyšší soud (NS) před necelými dvěma týdny vyhověl dovolání ČSSD a spor vrátil k Obvodnímu soudu pro Prahu 1. Podle NS nebylo ujednání ve smlouvě, kvůli kterému si Altnerovi nárokují po ČSSD 338 milionů korun, dostatečně určité. Altnerovi potomci zváží ústavní stížnost proti rozhodnutí NS.

Ještě se neradujte, vzkazují ČSSD Altnerovi dědicové

6 hodin 30 min zpět
Dědici po právníkovi Zdeňku Altnerovi, Veronika a Patrik Altnerovi, stále věří, že spor s ČSSD v kauze Lidového domu vyhrají. Nejvyšší soud (NS) před necelými dvěma týdny vyhověl dovolání ČSSD a spor vrátil k Obvodnímu soudu pro Prahu 1. Podle NS nebylo ujednání ve smlouvě, kvůli kterému si Altnerovi nárokují po ČSSD 338 milionů korun, dostatečně určité.

Komunistům se nezamlouvá nákup amerických vrtulníků

7 hodin 12 min zpět
Předseda komunistů Vojtěch Filip nesouhlasí s nákupem amerických vrtulníků pro českou armádu. Podle něj jsou americké stroje údajně předražené a hovoří i o tom, že výrobce přesunul část výroby z vodochodského Aera, upozornil v úterý Český rozhlas, podle kterého Filip dává obchod do souvislosti s podporou kabinetu premiéra Andreje Babiše (ANO).

Turka odsouzeného za pokus o vraždu zadrželi Češi pozdě, teď už ho musí pustit, rozhodl ÚS

7 hodin 20 min zpět
Na svobodu se z českého vězení může dostat sedmašedesátiletý Turek, který byl v roce 1989 odsouzen za pokus vraždy svého krajana. Do vězení muž ale putoval až v lednu 2018 na základě evropského zatýkacího rozkazu. Podle Ústavního soudu (ÚS) by jeho odsouzení mohlo být už promlčené a jeho nynější vězení nemá smysl.

Rod Walderode má nárok na restituci třímiliardového majetku, potvrdil soud

7 hodin 37 min zpět
Cesta k třímiliardovému majetku je otevřená. Krajský soud v Hradci Králové zamítl v úterý odvolání několika organizací, včetně Lesů ČR, Národního památkového ústavu či města Turnov a potvrdil rozhodnutí okresního soudu v Semilech ze září 2017, že se Karel des Fours Walderode nedopustil zrady na českém národě, a byl tak oprávněn restituovat zabavený majetek.

Stovky dětí mají naději na příspěvek 15 tisíc měsíčně

8 hodin 36 min zpět
Děti, které v osmnácti opouští dětské domovy, dostanou od státu jednorázový příspěvek do maximální výše 25 tisíc korun. Tutéž částku dostávají k osmnáctinám děti v pěstounské péči, a to i v případě, že u pěstounů zůstávají – pěstounská péče osmnáctým rokem dítěte oficiálně končí a pěstouni přestávají pobírat odměnu od státu.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer