Jste zde

Doma

Přihlásit se k odběru zdroj Doma
Aktuální zprávy ze všech regionů České republiky. Zpravodajství, informace, analýzy, reportáže z domácí politiky, ekonomiky i společenského dění.
Aktualizace: 1 min 9 sek zpět

Brno vítalo svoje olympijské hrdiny

2 hodiny 52 min zpět
Stovky lidí bouřlivě vítali na brněnském Olympijském festivalu své hrdiny, zlatého Jiřího Liptáka a stříbrného Davida Kosteleckého. Medailisté z Tokia, kteří si cenné kovy vysloužili na střelnici, do Brna mířili nejen na festival, ale hlavně domů. Oba totiž bydlí jen co by kamenem dohodil od moravské metropole, Lipták v Rajhradicích a Kostelecký v jen pár kilometrů vzdálených Holasicích.

Při letu olympioniků do Tokia se porušovala pravidla, uznal ČOV

3 hodiny 6 min zpět
Vyšetřování průběhu charterového letu na olympijské hry, po němž měli někteří členové výpravy pozitivní testy na koronavirus, neodhalilo podle předsedy Českého olympijského výboru Jiřího Kejvala žádné systémové pochybení. Zjistilo nedostatečné zakrývání nosu a úst během třináctihodinového letu a po přistání v Japonsku, kdy olympionici čekali devět hodin na absolvování nutných procedur.

Jaká opatření se mění od neděle

5 hodin 47 min zpět
Se začátkem srpna přichází od neděle další zmírnění protipandemických pravidel. Do obchodů, galerií či na bazén může víc lidí, v klubech se bude po dlouhé pauze opět legálně tancovat. Většímu počtu diváků se otevřou i kulturní a sportovní akce venku i uvnitř, volnější jsou pravidla pro návštěvy památek nebo zoo. Bazény a sauny budou konečně moci fungovat na plnou kapacitu.

Vondroušová na zlato v Tokiu nedosáhla

6 hodin 6 min zpět
Tenistka Markéta Vondroušová získala stříbrnou olympijskou medaili. Ve finále ženské tenisové dvouhry podlehla po třísetové bitvě Švýcarce Belindě Bencicové.

Metnar: V Afghánistánu jsme nevyhráli, ale pomohli jsme

7 hodin 52 min zpět
Ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) v rozhovoru pro Právo vysvětluje, proč mu nevadí, že ho Babiš vytáhl na kandidátku jako králíka z klobouku. Válku v Afghánistánu podle něj Západ nevyhrál, ale přinesl tam pokrok.

Když to půjde dobře, mohli bychom rozvolnit jako Británie, plánuje Vojtěch

8 hodin 5 min zpět
Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) by mohla Česká republika napodobit Velkou Británii a prakticky zcela rozvolnit opatření proti šíření koronaviru. Důležité bude, jak se situace bude vyvíjet.

V neděli bude vydatně pršet, hrozí i bouřky

10 hodin 57 min zpět
Na jihu a východě Čech bude v neděli vydatně pršet. Mohlo by spadnout až 50 mm srážek. Na Moravě a ve Slezsku budou i bouřky. Varování vydal v sobotu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer